جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آموزش ساخت جیمیل

برای ثبت نام و استفاده از سرویس‌های سایت بت فوروارد نیاز به ایمیل دارید. در این مقاله نحوه ساخت یک ایمیل جدید را در سرویس دهنده جیمیل بصورت قدم به قدم آموزش می‌دهیم.

ساخت جیمیل در نسخه موبایل

در ابتدا وارد سایت www.google.com شده و در بالا سمت راست گزینه sign in را انتخاب کنید.


در این قسمت گزینه Create an Account را در زیر کادر انتخاب کنید و گزینه For my personal use را کلیک کنید.


در صفحه باز شده باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید، ابتدا نام و نام خانوادگی خود را در کادر اول و دوم وارد نمایید و سپس آدرس جیمیل خود را در کادر سوم تعیین کنید. در این کادر تنها قسمت میانی آدرس جیمیل مورد نظر خود را وارد کنید و در ابتدا از عبارت www یا در انتها از عبارت gmail.com@ استفاده نکنید.
نکته:‌ جمیل جدید نباید دارای آدرس تکراری باشد در صورت نوشتن آدرس تکراری جیمیل به شما پیام خطا داده و چند آی دی مشابه را پیشنهاد خواهد کرد.
پس از وارد کردن آی دی خود در کادر بعدی رمز عبور و در ادامه رمز عبور خود را تکرار نمایید و گزینه Next را کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در این قسمت شماره تلفن همراه خود را تایپ کنید و گزینه Next را انتخاب کنید. پس از این کار باید شماره تماسی که وارد کرده‌اید را تایید کنید. برای انجام این کار از طریق ارسال پیامک کافیست که در صفحه جدید نمایان شده بر روی گزینه Next کلیک کنید و منتطر دریافت کد تایید از سوی گوگل باشید به محض اینکه کد تایید برایتان پیامک شد آن را در فیلد موجود تایپ و گزینه Confirm را کلیک کنید.


و به ترتیب کادرهای بعدی را که شامل تاریخ تولد و جنسیت است کامل نمایید و با کلیک روی گزینه Next به صفحه بعدی بروید.

در صفحه باز شده گزینه I agree را کلیک کنید تا به مرحله آخر که تایید موارد حریم خصوصی و امنیتی گوگل است برسید و به همین سادگی پروسه ساخت جیمیل یا اکانت گوگل به پایان می‌رسد و می‌توانید در سایت بت فوروارد ثبت نام کرده و از امکانات آن استفاده کنید.

 

⏩آموزش تصویری ساخت جیمیل در نسخه موبایل

ساخت جیمیل در نسخه کامپیوتر

پس از ورود به سایت www.google.com گزینه sign in را کلیک کنید.

سپس گزینه Create an account را کلیک نموده و For my personal use را انتخاب کرده روی Next کلیک کنید.

در صفحه بازی شده نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید در کادر سوم تنها قسمت میانی آدرس جیمیل مورد نظر خود را تایپ کنید و در ابتدا از عبارت www یا در انتها از عبارت gmail.com@ استفاده نکنید.
نکته:‌ جمیل جدید نباید تکراری باشد در صورت نوشتن آدرس تکراری جیمیل به شما پیام خطا داده و چند آی دی مشابه را پیشنهاد خواهد کرد.
پس از وارد کردن آی دی خود در کادر بعدی رمز عبور و در ادامه رمز عبور خود را تکرار نمایید و گزینه Next را کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.


در این صفحه شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. و گزینه Next را کلیک کنید. گوگل برای تایید شماره تلفن شما یک کد از طریق پیامک ارسال خواهد کرد.

به محض اینکه کد تایید برایتان پیامک شد آن را در فیلد موجود تایپ و گزینه Verify را کلیک کنید.

پس از تایید کد وارد صفحه بعدی می‌شوید در این صفحه کادرهای تاریخ تولد و جنسیت را کامل نمایید و با کلیک روی گزینه Next به صفحه بعدی بروید.

در صفحه باز شده گزینه Skip را کلیک کنید. در مرحله آخر با کلیک روی گزینه I agree موارد حریم خصوصی و امنیتی گوگل را تایید نمایید تا ایمیل شما ساخته شود.